• Каталог товарів
  • Як вибрати генератор для приватного будинку та дачі

    Дата: 28.09.2023 2247
    Як вибрати генератор для приватного будинку та дачі
    Содержание:

    Як вибрати генератор для приватного будинку

    Як вибрати генератор для дому та дачі

    Генератор — це пристрій, який забезпечує електроенергією будинки, дачі, виробничі підприємства та багато інших об'єктів цивільної та промислової інфраструктури. Він стає незамінним у разі відключення електропостачання або у віддалених районах, де немає постійного доступу до електроенергії.

    Генератор для будинку буває бензиновим, дизельним або гібридним газ/бензиновим. Може відрізнятися за потужністю та розміром відповідно.

    У цій статті ми розглянемо всі аспекти вибору, встановлення, використання та обслуговування генераторів. Порівняємо, скільки коштують генератори на ринку України та де вибрати якісний генератор для дому та дачі.

    Що таке генератор?

    Перш ніж зробити вибір генераторів для ваших потреб, важливо розуміти, що це таке. Генератор — це пристрій, який перетворює механічну енергію на електричну. Він складається з двигуна, який працює на одному зі згаданих видів палива, і генератора, який виробляє електроенергію. Серед бензинових генераторів також є «стандартні моделі» та інверторного типу, але про це ми поговоримо пізніше.

    Таким чином генератор для електрики — це надійне джерело електроенергії, здатне забезпечувати ваш будинок електрикою у разі відключення мережі. Але як вибрати генератор, що підійде саме для ваших потреб? Давайте розбиратися.

    Види використання генератора

    Насправді генератор електроенергії для будинку чи дачі дуже гарна штука, навіть якщо у вас не буває відключення світла за графіком.

    Нерідко можуть траплятися катаклізми з розривами ліній електропередач взимку чи восени. Напруга в мережі в деяких районах приватного сектора буває недостатньою для потужних приладів або просто великої кількості малопотужних, що призводить до постійних збоїв на лінії та незручностей.

    • Генератор для дому. Домашній генератор електрики вирішує цю проблему легко та страхує вас на всі випадки життя. Ви можете перекинути частину приладів на генератор і знизити навантаження на мережу. Можете підключати його лише під час холодів.
    • Генератор для виробництва. Також електрогенератор струму доцільно застосовувати на невеликих і великих виробництвах. Для невеликих достатньо невеликих потужностей. Однак, у разі необхідності підключення специфічного обладнання, генератор має бути розрахований на більшу потужність.

    Так, підібравши всі параметри правильно, можна забезпечити безперебійне виробництво будь-яких розмірів і уникнути фінансових збитків і простоїв.

    Основні критерії вибору генератора

    Тепер перейдемо до найцікавішого — параметрам підбору генераторів. Просуватимемося від найважливіших пунктів до трохи менш значущих. При цьому слід враховувати всі критерії. Це дозволить обрати найбільш оптимальний генератор за продуктивністю, вартістю для ваших потреб.

    Якої потужності бувають генератори?

    Правильно підібрати потужність генератора для приватного будинку чи дачі — ключовий крок, адже все залежить від кількості та типу електроприладів, які ви хочете живити.

    Підрахуйте загальну потужність всіх електроприладів, для яких вам потрібний домашній генератор електрики. Продумайте, які з них є життєво важливими, а без яких можна обійтися. Наприклад, холодильник чи електроплита, це щось на кшталт «критичної інфраструктури» у вашому будинку, яка має працювати обов’язково. У той же час телевізор або приставка не є вкрай необхідними.

    Крім того, врахуйте, що багато приладів потребують більше енергії під час запуску, а далі споживають стабільно і значно менше.

    Другим кроком рекомендуємо продумати можливі варіанти тривалості відключення електроенергії. Адже якщо у вас із її надходженням постійна проблема — це одне. Якщо вам генератор потрібен на конкретні періоди — це інше.

    Тож якої потужності генератор краще купити для дому?

    • До 3 кВт. Для дачі або невеликого будинку, де світло відключають періодично і на недовгий період, можна вибрати портативний генератор від 1,8 до 3,0 кВт. Такою потужністю ви закриєте свої потреби досить легко.
    • До 8 кВт. Якщо ж ви розумієте, що сумарна кількість енергії в будинку більша, то слід підібрати бензогенератор із потужністю від 5,0 до 8,0 кВт.
    • Более 10 кВт. Якщо ж у вас великий будинок і ділянка, багато приладів, необхідно забезпечити роботу насоса, у такому випадку зверніть увагу на промислові генератори. Це досить велика установка, що працює переважно на дизелі та має потужність 10-16 кВт і вище.

    Вибір фази генератора

    Раніше ми вже торкнулися цієї теми. Купуючи генератор, можна обрати моделі однофазні або трифазні, якщо у вас є прилади, що потребують напруги мережі більше 230 Вт. Тому при виборі врахуйте тип електрообладнання, яке потрібно живити:

    • однофазні моделі. Однофазний генератор для заміського будинку підходить якнайкраще, оскільки більшість побутових приладів розраховані на напругу мережі 230 Вт. Також однофазний генератор може закрити потреби невеликої майстерні, якщо в ній немає складного обладнання;
    • трифазні моделі. У той же час трифазний генератор здебільшого використовується на промислових об'єктах. Це потрібно тому, що багато виробничого обладнання потребує напруги 380 Вт.

    При цьому невеликі виробництва, які знаходяться на базі домашньої майстерні, можуть вимагати придбання трифазного генератора у разі наявності специфічних верстатів тощо.

    Типи генераторів — дизель, газ або бензин

    Ми підійшли ще до одного важливого пункту теми, який генератор краще купити для приватного будинку — вид палива, на якому він працює. Зазначимо відразу, вид палива, зазвичай, говорить про призначення даного агрегату. Детальніше про дизельні генератори, про бензинові генератори та про газ/бензинові генератори.

    • Бензин. Почнемо із бензинових генераторів. Цей вид найпоширеніший серед споживачів. Діапазон потужності бензогенератора варіюється від 1,8-2,0 кВт до 8,0 кВт. Таких показників більш ніж достатньо, щоб періодично підключати електроприлади під час перебоїв у мережі або повноцінного живлення основної маси приладів при повному відключенні світла. При цьому генератор бензиновий простіший в обслуговуванні і більш доступний в якості покупки. Немає специфічних вимог до встановлення, запуску або обкатки. Рівень шуму в нього може бути прийнятним для перебування на території ділянки. У той же час, через ціну на бензин, яка постійно зростає, може бути не надто економним в обслуговуванні.

    Серед бензогенераторів хочеться виділити моделі інверторного типу. Технологія інверторного регулювання забезпечує стабільний вихідний струм, що важливо для захисту електроприладів від можливих пошкоджень через нестабільний режим струму.

    Такий генератор для житлового будинку тихіший, легший та універсальніший. При цьому, основна особливість цих моделей в тому, що інверторні генератори підходять для чутливих до якості струму приладів, особливо таких як електричні котли.

    Також до нього можна підключати й інші побутові електроприлади, які забажаєте.

    • Газ/бензин. Газ/бензинові генератори є чимось проміжним і пропонують вибір палива між газом та бензином. Конструктивно даний тип генераторів відрізняються від суто бензинових виключно тим, що на них встановлені карбюратори з додатковим газовим мембранним редуктором та перемикачем видів палива. Запускається на початку така модель завжди на бензині.

    Таким чином, це потужний і гарний генератор на дачу. Газове паливо більш екологічне та економне, що є чималим плюсом. Проте, за рахунок специфіки побудови, такі генератори можуть бути складними в обслуговуванні.

    • Дизель. Дизельні генератори зазвичай більш економічні та ефективніші у споживанні палива, порівняно з бензиновими. Вони забезпечують стабільну потужність і тривалий термін служби, але можуть бути більш гучними, незважаючи на наявність у більшості генераторів шумопоглинаючого кожуха.

    Дизельний генератор добре підходить для довгострокового використання, він буде потужнішим і підходить для виробничих цілей.

    Разом з тим, він потребує регулярного та складнішого обслуговування. Завдяки великим габаритам це стаціонарний генератор і часто вимагає спеціального місця для встановлення.

    Типи запуску генераторів — ручний та авто

    Генератори можуть мати два типи запуску — ручний чи автоматичний. Розглянемо кожен.

    • Автозапуск. Автоматичний запуск особливо корисний, якщо ви хочете, щоб генератор вмикався автоматично під час відключення електропостачання. Це забезпечить безперервне електроживлення навіть під час вашої відсутності. Єдине, за чим вам необхідно буде періодично стежити, знаючи орієнтовні витрати, це рівень палива та мастила. Якщо цього не робити, апарат щонайменше не запуститься, а в найгіршому випадку вийде з ладу. Крім того, початкова вартість генератора для світла суттєво зросте за рахунок витрат на ремонт.
    • Ручний. У ручному режимі необхідно контролювати весь процес самостійно від початку запуску до моменту зупинки генератора. Такий варіант підходить у разі роботи від генератора, коли хтось знаходиться вдома з моменту відключення світла до його появи.

    Ціни на генератор в Україні

    Вартість бензогенератора може сильно змінюватись в залежності від багатьох факторів. Основні їх включають вищезазначені технічні параметри, такі як потужність, тип двигуна, додаткові функції. Також на вартість впливає бренд генератора.

    Порівняйте ціни різних виробників та моделей із потрібними вам параметрами, щоб обрати хороший та недорогий генератор для приватного будинку.

    Зверніть увагу, що ціни також можуть залежати від регіону та зовнішніх умов ринку. Наприклад, в осінньо-зимовий період ціна на ці агрегати може значно зростати, тому бажано продумувати все заздалегідь і купувати генератор влітку.

    Так скільки коштує хороший генератор? Вартість бензинових та газ/бензинових генераторів, залежно від технічних показників, нерідко стартує від 10 000 грн і вище. Середня вартість потужного бензогенератора в сезон варіюється від 15 000 до 25 000 грн.

    Вартість дизельного генератора, зважаючи на їх особливості та технічні показники, найчастіше стартує від 40 000-45 000 грн і вище. Потужні промислові генератори легко можуть перевалити за позначку 160 000-250 000 грн.

    Переваги генераторів Vitals

    На ринку можна зустріти безліч брендів, які виробляють генератори.

    Хочемо познайомити вас із виробником, який спеціалізується на всіх видах генераторів, а саме з брендом Vitals. Широкий модельний ряд, високі показники продуктивності, надійності та довговічності — це визначні риси генераторів бренду. Гарантійний термін на побутові моделі становить 36 місяців, на професійні — 60 місяців. Завдяки тривалій гарантії та якісному сервісному обслуговуванню, генератори Vitals мають гарну репутацію на ринку.

    Vitals пропонує моделі з різною потужністю та функціоналом, щоб задовольнити ваші потреби. Ви зможете знайти для себе ідеальний недорогий домашній генератор для світла чи промислову модель.

    Правила безпеки роботи з генератором та особливості встановлення

    Тепер, коли ми визначилися, які параметри варто враховувати і як вибрати генератор бензиновий або як вибрати дизельний генератор для всіх ваших задач, хочемо приділити увагу правилам роботи з цими апаратами.

    Під час встановлення та експлуатації генератора завжди дотримуйтесь інструкцій виробника. Обов'язково встановлюйте генератор на рівному майданчику, подалі від речей, які можуть спалахнути. Забезпечте хорошу вентиляцію, щоб уникнути отруєння чадним газом. Пам'ятайте про безпеку зберігання палива.

    Обкатка генератора

    Після придбання та встановлення генератора слід провести обкатку, дотримуючись рекомендацій виробника. Незалежно від того, який генератор обрати, бензиновий або дизельний, це допоможе встановити оптимальні умови роботи та продовжити термін служби пристрою.

    Як правило, у більшості генераторів стоять двотактні двигуни, тому принцип обкатки такий самий, як у двигуна.

    Де купити генератор для дому та дачі Vitals?

    Правильний вибір дизель генератора для приватного будинку забезпечить вас електроенергією за потреби та подарує вам спокій. Генератори — це не тільки надійні джерела електроенергії, але і інвестиція у вашу безпеку та комфорт.

    Обрати магазин генераторів в Україні справа нескладна. Залежно від ваших уподобань, оберіть магазин, до якого можна прийти і подивитися на моделі наживо або замовте в інтернеті. У будь-якому з них вам розкажуть про правила безпечної експлуатації та частоту обслуговування, щоб генератор завжди був готовий до роботи. Підкажуть, який краще дизельний генератор або бензиновий, підберуть варіанти доставки. Генератори Vitals — це один із надійних та доступних варіантів на ринку.

    Коментарі

    Написати коментар